חברת אפוס מציגה את אפוסתרפיה

חברת אפוס מציגה את אפוסתרפיה, טיפול רפואי ייחודי, פרי פיתוח ישראלי, שטופלו בו כבר כ 18,000 אנשים בארץ ובעולם, שסבלו מכאבי ברכיים וגב.אפוסתרפיה היא טיפול רפואי מותאם אישית לסובלים מכאבי ברכיים וגב, יעיל גם בשיקום לאחר פציעות ספורט והחלפת מפרקים. הטיפול מסיט עומסים הפועלים על המפרקים תוך כדי תנועה ומשפר את השליטה העצבית – שרירית במפרק, תוך הטמעת תבניות תנועה נכונות.

21/12/2010

חברת אפוס מציגה את אפוסתרפיה  

טיפול רפואי חדשני, פרי פיתוח ישראלי מקורי, לסובלים מכאבי ברכיים וגב

ממחקרים חדשים בתחום עולה כי מטופלי אפוסתרפיה משיגים שיפור של כ - 63% ברמת התפקוד  והפחתה של כ - 65% בכאב

 

חברת אפוס מציגה את אפוסתרפיה, טיפול רפואי ייחודי, פרי פיתוח ישראלי, שטופלו בו כבר כ 18,000 אנשים בארץ ובעולם, שסבלו מכאבי ברכיים וגב.

 

אפוסתרפיה היא טיפול רפואי מותאם אישית לסובלים מכאבי ברכיים וגב, יעיל גם בשיקום לאחר פציעות ספורט והחלפת מפרקים. הטיפול מסיט עומסים הפועלים על המפרקים תוך כדי תנועה ומשפר את השליטה העצבית – שרירית במפרק, תוך הטמעת תבניות תנועה נכונות. 

 

שני מחקרים חדשים שפורסמו באוגוסט ונובמבר השנה (2010) בשני כתבי עת רפואיים:  BMC Musculoskeletal Disorders  ו -  Clinical Biomechanics, מראים כי אפוסתרפיה הינה טיפול יעיל המפחית כאב ומשפר תפקוד באנשים, הסובלים מאוסטיאוארתריטיס (שחיקת סחוסים) של הברך.

 

אוסטיאוארתריטיס, או דלקת מפרקים ניוונית מוכרת יותר בציבור בשם שחיקת סחוסים. היא אחת  המחלות השכיחות ביותר בעולם ובארץ, ושכיחותה עולה עם העלייה בתוחלת החיים. בקרב 80% מבני ה- 65 ומעלה ניכרים שינויים ניוונים במפרקים המתבטאים בכאב, בירידה בתפקוד ובירידה באיכות החיים.

הטיפול מתבצע תוך כדי פעילות שגרתית של המטופל ומבוסס על הטמעה של תבניות תנועה ויציבה תקינות. כיום המחקר מצביע על כך ששיקום תוך כדי פעילות שגרתית, בנוסף להיותו נוח וקל למטופל, הוא היעיל ביותר לשיפור והטמעה של תבניות התנועה.

לאפוסתרפיה שלושה מרכיבים:
1. מתודולוגיה - אפוסתרפיה כוללת הערכה, התאמה אישית ומעקב קליני המבוצעים באמצעות: אבחון הליכה ממוחשב המודד מדדי הליכה, כגון תקינות אורך הצעד, קצב ההליכה, סימטריה בין שתי הרגליים בהליכה ועוד, אומדן כאב ותפקוד וכן בדיקה פיזיקאלית ומעקב קליני המתבצעים על ידי אפוסתרפיסט - פיזיותרפיסט מומחה אפוסתרפיה. לכל אורך הטיפול מתקיים  ליווי מקצועי רציף ובקרה על התקדמות הטיפול.

2. טכנולוגיה ייחודית - הטיפול מיושם באמצעות טכנולוגיה ייחודית הנקראת מערכת אפוס, המותאמת אישית לכל מטופל בהתאם לתוצאות הערכה וניתוח הליכה ממוחשב וקליני. המערכת מאפשרת הבאת הגוף למנח נכון ומלמדת את שרירי המפרקים והגב לפעול באופן מסונכרן ונכון.

3. אפוסתרפיה מתבצעת תוך כדי פעילות שגרתית של המטופל ומבוססת על תוכנית טיפול אישית, במשך כשעה ביום. הטיפול מטמיע תבניות תנועה רצויות תוך שיפור מדדי ההליכה: שיפור קצב הליכה, שיפור אורך צעד, סימטריה בין שתי הרגלים בהליכה ועוד.

אפוסתרפיה מתחילה בבדיקת ייעוץ והתאמה עם אפוסתרפיסט הנמשכת כשעתיים. בבדיקה הזו מתבצעים אבחון הליכה ממוחשב, אומדן כאב ותפקוד ובדיקה פיזיקאלית על ידי אפוסתרפיסט. בהתאם לתוצאות הבדיקה, מותאמת מערכת אפוס למטופל: נקבע מיקום הפרטופודים (היחידות הביומכאניות המוצמדות לסוליית הנעל הייעודית), דרגת הקימור, מידת הקושי והמשקל, ונקבעת תוכנית הטיפול.

השלב הבא, הוא טיפול תוך כדי פעילות שגרתית אותה מבצע המטופל במשך כשעה ביום, במקום ובזמן הנוחים לו, תוך כדי שימוש במערכת אפוס על פי תוכנית טיפול שהותאמה לו אישית.

בהמשך, מתקיימות בדיקות מעקב במרכזי אפוסתרפיה בהן מתבצעים אבחון הליכה ממוחשב, אומדני כאב ותפקוד לשיקוף התקדמות הטיפול, ובמידת הצורך מתבצעת התאמה מחודשת של מערכת אפוס, בהתאם להתקדמות הטיפול.

 

כל הביטוחים המשלימים של קופות החולים משתתפים במימון אפוסתרפיה.

ייעוץ והתאמה ראשוניים ניתנים ללא תשלום וללא התחייבות במרכזי אפוסתרפיה בהרצלייה ובחיפה.

קיימות 3 חבילות טיפול – החל מ2,000 ש"ח

חברת אפוס נוסדה בשנת 2004, על ידי שני רופאים העוסקים בשיקום אורטופדי וברפואת ספורט -  ד"ר אבי אלבז וד"ר עמית מור, מפתחי אפוסתרפיה. כיום קיימים בארץ שני מרכזי אפוסתרפיה בהרצלייה וחיפה, בהם מתקיימות בדיקות הייעוץ  וההתאמה, וכן בדיקות המעקב. בעולם פועלים שני מרכזי טיפול באנגליה ומרכז נוסף בסינגפור. עד כה טופלו בארץ ובעולם 18,000 אנשים.

 

לפרטים נוספים: תמרה זויגין- גורליק – גופר תקשורת – 03-6911600.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהכתוב לנו
More ..
"אפריל" רשת הבישום והקוסמטיקה היוקרתית היבואנית הבלעדית והמורשה של בשמי המותג הרמס בישראל משיקה–, 3/12/2013
"אפריל" משיקה בלעדית את REMODELING SKINCARE DAY של מותג הטיפוח היוקרתי סטנדל , 21/11/2013
"אפריל" משיקה לראשונה בישראל את Atelier Cologne, 4/11/2013
קולקציית הברזים הירוקים של Paini , 3/11/2013
star treatment בקיסו, 11/03/2013
חלוק ומגבת מתנה לפסח בקיסו, 11/03/2013
בושם חדש מבית "הרמס", 11/03/2013
Oxygenating trio- סדרת החמצן של PCA- בהמלצתה של אריקה יונגרייז, בעלת בוטיק הקוסמטיקה "קיסו" וקוסמטיקאית-, 9/01/2013 11:20
בוטיק הקוסמטיקה "קיסו" מציג- טיפול oxygenating trio , 9/01/2013 11:20
דרונט בניית אתרים